Fogadj örökbe egy bányagépet! 2020

FELHÍVÁS

2020-08-25 20:00

A Tatabányai Múzeum és az OMBKE Tatabányai Helyi Szervezete közötti megállapodás szerint lehetőség nyílik a Bányászati és Ipari Skanzen területén található gépek, berendezések, műtárgyak „örökbefogadására”.

Várjuk azon személyek, csoportok jelentkezését, akik aktívan szeretnének tenni a múzeumi tárgyak állagának megóvásáért, időnkénti karbantartásáért, tisztításáért!

Az örökbefogadó gondoskodik az örökbefogadott gép tisztításáról, állagmegóvásáról, karbantartásáról.

A Tatabányai Múzeum az örökbefogadott gépen jól látható helyen feltünteti az örökbefogadó személy vagy közösség nevét. Várjuk tehát a vállalkozó szellemű egyének és csoportok jelentkezését!

Az „örökbefogadások” szervezését és a nyilvántartását az OMBKE Tatabányai Helyi Szervezetének titkára végzi!

70. Bányásznap közeledtével ismét lehetőséget biztosítunk az örökbefogadásra és a Bányászati és Ipari Skanzen kijelölt területeit felkészítjük az ünnepre és megpróbálunk segíteni az ott dolgozóknak abban, hogy méltóképpen tudják fogadni az ünneplőket! Programunkkal az örökbefogadókat is szeretnénk arra ösztönözni, hogy még az ünnep előtt elvégezhessék az utolsó simításokat kiválasztottjukon!

Örökbefogadói nap időpontja, helyszíne: 2020. augusztus 30. (vasárnap) 10 óra, Bányászati és Ipari Skanzen

Várható program:

• 10 órától örökbefogadás, uzsonna előkészítése.

• 11 órától a gépek és az udvar karbantartása. Figyelem! A karbantartáshoz szükséges eszközök, festékek egy részét a Tatabányai Bányász Hagyományokért Alapítvány, valamint a Tatabányai Múzeum biztosítja!!

• 13 órakor kávészünet süteményekkel!

• 16 órakor uzsonna.

A költségekhez való hozzájárulásként pénzbeli adományokat, házi finomságokat elfogadunk!

ipari örökség, programajánló, tárgy, technika, természet, újranyitás
2020-05-13 15:00
felhívás, fénykép, helytörténet, Közösségek Hete, örökségvédelem, programajánló, tárgy
2020-05-07 15:00