A MODEM és Ferenczy Múzeumi Centrum együttműködésében valósulhatott meg a Feltűnő tárgyak. A mi kortárs gyűjteményünk című kiállítás a Ferenczy Múzeum - MűvészetMalom kiállítóterében. A két múzeum gyűjteményéből kiindulva olyan részvételi kiállítások kapnak helyet mindkét intézményben, amelyeket lokális közösségek múzeumpedagógusokkal, kurátorokkal, művészetpedagógusokkal és közvetítőkkel hoztak létre. A projekt célja a kiállításon keresztül lehetőséget teremteni helyi közösségeknek és megfogalmazni, elmondani, mi fontos számukra egy múzeumban és a városukban.
A Ferenczy Múzeum Instagram oldala
A Petzelt József Technikum és Szakképző Iskola pályaorientációs osztályának csoportja heti találkozóin arra a kérdésre kereste a választ, hogy milyen legyen egy tárlat, ők mit szeretnének megmutatni önmagukból és a múzeum gyűjteményéből, mely tárgyakat választanák ki egy maguk által rendezett kiállításba, ha ők beleszólhatnának a múzeum életébe.
A közös munka során reflektáltak az általuk kiválasztott kortárs műalkotásokra, saját tárgyaik, verseik segítségével kifejeződhetett kötődésük Szentendréhez.
Az ő munkájukat Váradi Emese művészetpedagógus, Zólya Andrea Csilla segítette.
A Dunakanyari Család-és Gyermekjóléti Intézmény dolgozóival részvételi művészeti módszereken és közös gondolkodáson keresztül igyekeztünk megválaszolni a kérdést, mit is jelent számukra a múzeum. Havi találkozóink során érintettük személyes kapcsolódásukat a kulturális intézményekhez, Szentendre városhoz, de megpróbáltuk azoknak a társadalmi rétegeknek a szemszögéből is vizsgálni a múzeumok átjárhatóságát, akikkel ők a mindennapjaikban foglalkoznak. Csoport műhelyeken keresztül választottunk műveket és alkottunk közösen. Ennek a közös munkának az eredménye látható a MűvészetMalom terében.
Velük Puszt Zsófia művészetközvetítő gondolkodott és dolgozott együtt.
A Ferenczy Múzeumi Centrum pénzügyi osztályának munkatársai a múzeumi kiállításoknak egy egészen más aspektusát ismerik: számlák, utalások, elszámolások, költségvetés…Találkozásaink arról szóltak, hogy betekintsenek a számok mögött rejlő múzeumi világba. Közvetlen kapcsolatba kerültek a műtárgyakkal, maguk is átélték az alkotói folyamatot. A közös gondolkodás, a beszélgetés és a kreatív alkotások eredményeképpen magabiztosan mozognak a kortárs képzőművészet világában.
A kollégákat György Gabriella és Sütő Tünde múzeumpedagógusok segítették.