Az oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik széleskörű elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek és elkötelezettek a régészet területén. A képzés célja továbbá, hogy rendszerezze a régészet azon alapozó elméleti és gyakorlati ismereteit, melyekkel a résztvevő képes lesz a régészeti feltárási és feldolgozási folyamatok – megfelelő szakmai irányítás és felügyelet mellett történő – munkáinak elvégzésére.
A résztvevők sikeres záróértékelés után „Tanúsítványt” kapnak, majd államilag elismert képesítő bizonyítványt szerezhetnek. A képesítő vizsgát az Akkreditált Független Vizsgaközpontok szervezik.
A 320 órás (8 hét) képzés tervezetten március 18-tól november 22-ig tart (záróvizsga: 2024. november 29.), mely általában havonta egy hét elfoglaltságot jelent.
A Képzési Program szerint a résztvevők 2/3-1/3 arányban gyakorlati és elméleti képzést kapnak és a képzés végén elméletből írásban adnak számot, gyakorlatból pedig terepen fognak záróvizsgát tenni.
A képzés részvételi díja 380.000 Ft, azaz háromszáznyolcvanezer forint, amely a képzésre vonatkozik és nem tartalmazza a képesítő vizsga díját. Az összeget két részletben, a Magyar Nemzeti Múzeum által kiállított számla ellenében, félévenként kérjük befizetni.