Érték, hatás, változás – 36 hónap a múzeumokért és a könyvtárakért

Projektzáró konferencia

2020-01-09 11:00

Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ első sorban egy olyan fórum megteremtésére nyújt lehetőséget, amely a különböző kutatásokon, módszertani szakirodalom kidolgozásán, szakmai napokon keresztül felületet biztosít a magyar múzeumi és könyvtári szakma szereplőinek. Éppen ezért minden szakembernek érdemes megsimerni az elmúlt három év projektjének eredményeit, lehetőségeit, a projekt által képviselt szakmai trendeket, újításra törekvő irányokat és lehetőségeket. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár vár minden érdeklődőt a Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek kiemelt projekt keretében megrendezésre kerülő Érték, hatás, változás – 36 hónap a múzeumokért és a könyvtárakért című ünnepélyes projektzáró konferenciára.

Az Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek című EFOP-3.3.3-VEKOP-16-2016-00001 azonosítószámú kiemelt projekt kétmilliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg 2017. február 1. és 2020. január 31. között a konzorciumvezető Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központja (MOKK) és konzorciumi partnere, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár együttműködésében.

A három éven át zajló kiemelt projekt célja a múzeumi és könyvtári terület intézményeinek és szakembereinek felkészítése volt arra, hogy a közneveléssel együttműködve választ adjanak az új társadalmi-gazdasági kihívásokra különös tekintettel a fiatal korosztály kultúrához való hozzáférésének növelésére és a hátrányos helyzetűek felzárkóztatására. A projektzáró konferencián a kiemelt projekt legfontosabb eredményeit és hatását ismerhetjük meg.

A részvételi szándékot legkésőbb 2020. január 20-án 12 óráig lehet jelezni: ITT

Részletes program

09.00 – 10.00 Érkezés, regisztráció

10.00 – 10.05 Moderátori felvezető, Radványi Dorottya

10.10 – 10.15 Köszöntő

10.20 – 10.45 A kiemelt projekt és hatásai a múzeumi területen
dr. Cseri Miklós, főigazgató, konzorciumvezető, Szabadtéri Néprajzi Múzeum

10:50– 11.15 A kiemelt projekt szerepe a könyvtári területen
dr. Fodor Péter, főigazgató, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

11.20 – 11.55 A projekt két kiemelt szakmai témájának eredményei és hatása:

Nagy Magdolna, projektmenedzser, Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Farkas Ferenc, szakmai vezető, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

12:00 – 12.25 Kávészünet

12.30 – 13.00 Hátránykompenzáció és tehetséggondozás Kerekasztal-beszélgetés

Moderátor: Farkas Ferenc szakmai vezető, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Résztvevők:

1. Komló Csaba, főiskolai adjunktus, Eszterházy Károly Egyetem Médiainformatikai Intézet

Pásztor Andrea, történész, muzeológus, Janus Pannonius Múzeum

Péterfi Rita, igazgató, Oktatási Hivatal Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum

Szu Annamária, osztályvezető, Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ

13.00 – 14.10 Ahogy a résztvevők látták

Külső és belső reflexiók a projektről a múzeumi és könyvtári területről a projekt keretében lezajlott múzeumi és könyvtári képzések, a megvalósított módszertani fejlesztések, a múzeumi koordinátori és könyvtári szaktanácsadói hálózat, valamint a konferenciákon szerzett tapasztalatok kapcsán hangzanak el rövid reflexiók

Moderátor: dr. Bereczki Ibolya, szakmai vezető, Szabadtéri Néprajzi Múzeum

14.15 – 14.20 A projekt eredményeit bemutató kisfilm

14.20 – 14.25 Zárszó
Kassai Hajnal, főosztályvezető, Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárság Múzeumi Főosztály (felkérés alatt)

14.30 – 14.35 Közös fotó elkészítése

14.40 Ebéd

A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják!

A program alatt folyamatosan átvehetők a projekt keretében megjelent ingyenes kiadványok, valamint megtekinthető a Damjanich János Múzeum Közös(térben)ségben című mintaprojektjéhez kapcsolódó molinókiállítás.