A Dorog központjában lévő Reimann-altáró szomszédságában a térség 230 éves bányászatát és ipartörténeti örökségét bemutató kiállítótér épül 250 millió forintos uniós támogatás segítségéve.
Tittmann János polgármester elmondta, hogy a létesítmény a 2014-ben műemléki védettséget elnyert Reimann-altáró bejárata mellett épül meg. Az épületben egy száz négyzetméteres terepmodell segítségével interaktív és hiteles környezetben mutatják be a dorogi szénmezőkhöz kapcsolódó bányászat történetét, a település szerkezetének változását és a tevékenység hatását a környék lakóinak életmódjára, kultúrájára.
A két szinten megvalósuló kiállítótér mellett információs központot is kialakítanak, amely a környékbeli települések turisztikai látnivalóiról kínál információkat a látogatóknak.
A Reimann-altárót 1915-ben kezdték kialakítani, 1918-ban hozták felszínre az első csille szenet földalatti vasút segítségével. Az altáró vasútját 1921-ben villamosították, a vágat összesen hetven évig üzemelt.
Legnagyobb kiterjedése idején hossza meghaladta a 36 kilométert, a Dorog, Csolnok, Annavölgy, Sárisáp és Tokod településekhez tartozó bányákat kötötte össze. A második világháború idején több ezer ember számára szolgált óvóhelyül.