Alzheimer Világnap - Programok a Szentendrei Skanzenben

2021-09-24 16:00

2021. szeptember 26-án, vasárnap 9 és 17 óra között több programmal is kapcsolódik a Szentendrei Skanzen az Alzheimer Világnaphoz. Az eseménnyel szeretnék felhívni az emberek figyelmét erre az egyre többeket érintő betegségre és egyben gyakorlati tanácsokat is adnak, hogy hová fordulhatunk segítségért, mi az, amit mi magunk is megtehetünk saját magunk és hozzátartozóink egészségéért.

10:30-11:00 –„Zenével a lélekért”

Zeneterápiás foglalkozás Nyíri-Nagy Józseffel és a Budapesti Filharmóniai Társaság vonósnégyesével

11:00 - 12:30 Emlékszel?

Az Alzheimer Világnaphoz kapcsolódó bringatúra. A demencia egyik legismertebb típusa az Alzheimer-kór, aminek jellemzője, hogy már korai stádiumban memóriaproblémák lépnek fel. Vajon miért alakul ki ez a betegség? Mi az, amit tehetünk ellene? Hogyan segíthet mindebben a múzeum? Túravezető: Bokonics-Kramlik Márta

Forrás: Szentendrei Skanzen, Facebook

12:30-13:00 – A Skanzen Demencia Programjának ismertetése

13:00-13:30 – „Csak győzzük levegővel”

A Budapesti Filharmóniai Társaság fúvósaiból alakult Wind+ Együttes könnyed koncertje Becze Szilvia műsorvezetésével.

14:00-14:30 – A mozgás és tánc hatása az idősekre

Novák Mária geronto-andragógus előadása

14:30-15:00 – A demencia felismerése és kezelése tanulás révén

Dr. Jászberényi József geronto-andragógiai kutatószakmai előadása

15:30-16:30 „Táncoljunk együtt a demenciával élőkért”

Örömtáncház Novák Mária vezetésével

A tánclépések elsajátítása mindkét agyfélteke működését ösztönzi, fejleszti a koncentrációt, az emlékezőképességet és a vizuális memóriát, javítja a ritmus-és az egyensúlyérzéket, valamint növeli az improvizációs és az alkalmazkodóképességet is.

Forrás: Szentendrei Skanzen, Facebook

Állandó programok a nap folyamán

- Mini Mentál Teszt - Dr. Kovács Lukács Ferenc pszichiáter vezetésével

A Mini Mentál Teszt (Mini–Mental State Examination, MMSE) egy 30 pontos, gyorsan felvehető kognitív teszt, amit főként a demenciák azonosítására, és súlyossági fokának megítélésére használnak az orvosi, klinikai pszichológusi és neuropszichológusi gyakorlatban. A teszt nem csak valamilyen állapot megítélésében, hanem a kognitív állapot időbeli monitorozásában is fontos, azaz jól lehet vele követni egy adott pácienst.

Játékudvar:

- logikai és memóriafejlesztő játékok

- kézművesfoglalkozás, mandala festés, filc nefelejcs kitűző készítés, nefelejcs

gyöngyfűzés, recycling dísz készítése

Nordic walking bemutató és séta Sinkovicz Éva vezetésével