A Pesterzsébeti Múzeum 51. online Tavaszi Tárlata

KIÁLLÍTÁS

2020-05-08 07:00

A Pesterzsébeti Múzeum Gaál Imre Galériájában idén 51. alkalommal rendezte volna meg hagyományos Tavaszi Tárlatát. Mivel a járványhelyzet közbeszólt, a kortárs képzőművészeti kiállítás az online térbe költözött.

A Pesterzsébeti Múzeum munkatársai nagy energiákkal dolgoznak azon, hogy a kényszerű zárva tartás ideje alatta virtuális térben mégis legyenek látogatóink. A csupán néhány hónapja megújult múzeumi honlapon a múzeumi blog beindításával egy régi álom vált valóra: helytörténeti, múzeumpedagógiai, képzőművészeti vonatkozású kutatások, ismertetők, játékok, szöveges és videós tartalmak kapnak helyet és jelennek meg Facebook oldalunkon is.

A hagyományos kiállításra eredetileg felkért művészek közül 66-an vállalták, hogy részt vesznek ebben az új, rendhagyó vállalkozásban. Az érdeklődők művészeti albumként lapozgathatják a Benyovszky Tóth Anita muzeológus által beszerkesztett 80 lapot és természetesen megoszthatják, lájkolhatják a nekik leginkább tetsző alkotásokat. A megszokott közönség-díj így nem marad el most sem. A 2020. május 15-én éjfélig legtöbb szavazatot elnyert művésszel interjú készül, melyet a Pesterzsébet újság májusi számában olvashatnak majd.

Az online kiállításra beérkezett anyag a vizuális művészet széles spektrumát reprezentálja. A résztvevők között, már jól ismert, neves művészek és az új nemzedék tagjai is képviseltetik magukat, s-ahogyan korábban is - a helybeliek mellett az ország egész területéről találhatunk alkotókat.

Kiállításunkon izgalmas, változatos művészi nyelveket felvonultatóművek láthatók a festészet, szobrászat, grafika, alkalmazott grafika, fotóművészet, textil, kerámia, és üveg műfajában.

D. Udvary Ildikó múzeumigazgató

Az online Tavaszi Tárlat megtekinthető a múzeum honlapján az időszaki kiállítások között egy virtuális galériában, valamint Facebook oldalán egy albumban:

Az 51. online Tavaszi Tárlat kiállítói:

Aknay János, Árvay Zolta, B. Laborcz Flóra, B. Molnár Zsuzsa, Bács Emese, Baksai József, Bálint Ágnes Veronika, Barabás Márton, Bátai Sándor, Benedek József, Benkő Imre, Bohus Áron, Bunda János István, Csáji Attila, Dévainé Gulyás Emőke, Dréher János, Drozsnyik István, Erdei Kvasznay Éva, Eszes Zoltán Sándor, Faragó Margit, Fejes-Tóth Gábor, Fekete Emese, Gáti György, Gonzales Gábor, Góra Orsolya, Gulyás Kinga, Gulyás László, Gyulai Lajos, Hartung Sándor, Herendi Péter, Hérics Nándor, Holczapfel Zsuzsanna, Homoki Anikó, Kálmán László, Kassai Károly, Koscsó László, Kováts Albert, Kőrösi Sándor,Lázár András, M. Tóth Margit, Majoros Áron, Melcher Mihály, Mike Tamás, Nádas Alexandra, Nagy Gábor, Németh Tamás, Pácser László, Pasqualetti Eleonóra, Pataki Tibor, Rényi Krisztina, Sándor József Attila, Sárkány Győző, Skoda Éva, Szávoszt Katalin, Székács Zoltán, Szemereki Teréz, T. Pálmai Katalin, Tajti Eszter, Tóth József Füles, Vagyóczki Kata, Vankó István, Varga László †, Verebes György, Vizsolyi János, Závorszky-Simon Márton, Zelenák Katalin