A Kassai Kelet-szlovákiai Múzeum gótikus és barokk szobrai Miskolcon

KIÁLLÍTÁS

2019-06-05 12:00

Igazi műkincs-ritkaságokat csodálhat meg a miskolci közönség közel két hónapon keresztül azon a június 6-án nyíló tárlaton, amely a Kelet-szlovákiai Múzeum gazdag gótikus és barokk szoborgyűjteményéből mutat be reprezentatív válogatást.  A Herman Ottó Múzeum és a Miskolci Galéria a kassai múzeum munkatársaival közösen tervezte meg a hamarosan bemutatkozó, exkluzív kiállítást, amelynek jelentősége azért is nagy, mert Kassán kívül ritkán látható ez az anyag, önálló tárlat keretében pedig először tekinthető meg Magyarországon.

Miskolc legrégebbi emeletes lakóházában, ún. felházában, a barokk korban épült Rákóczi-házban megrendezett kiállításon összesen 35 műkincs látható, melyek nagy része eredetileg a Szepesség, Sáros és Abaúj vidékéről származik – a legkorábbi közel 700 évvel ezelőtt készült. A válogatásban különös hangsúlyt kapnak a meghitt szépségű Madonna-ábrázolások és a keresztény életideált megtestesítő szentek ábrázolásai.

Az áhítat pillanatai

Gótikus és barokk szobrok – A Kassai Kelet-szlovákiai Múzeum kincsei

Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria
2019. június 6. – július 27.