Első díjat nyert a Nemzeti Múzeum alkalmazása

2018-06-01 10:30

A Magyar Nemzeti Múzeum és a GuideNow által fejlesztett alkalmazás a múzeumi digitális fejlesztéseket támogató AVICOM-tól vehette át a díjat Mobil Alkalmazások kategóriában. A szervezet 2018. május 31-én és június 1-én a németországi Kommern-ben tartja a konferenciával egybekötött díjátadót.

Az alkalmazást a Nemzeti Múzeumban az Anna – Változatok székely asszonysorsra című kiállításon ismerhették meg a látogatók, valamint a Kelet és Nyugat határán című állandó régészeti kiállításban is megtalálható. A fentieken kívül a szegedi Móra Ferenc Múzeumban és a pécsi állatkertben is a GuideNow fejlesztései futnak. A díjat Szabó Gábor (GuideNow) és Bayer Árpád (Magyar Nemzeti Múzeum) vették át május 31-én.

Külön öröm, hogy a kategóriában a három dobogós helyből kettőt magyar intézmény szerzett meg, hiszen a Petőfi Irodalmi Múzeum pályázata harmadik díjat nyert.

programajánló, régészet, történelem
2017-08-24 12:00