Hatan versengnek Az Év Múzeuma 2024 címért

TÉMA

2024-04-29 07:00

Immáron hivatalos, hogy mely intézmények viselhetik idén Az Év Múzeuma 2024 Jelöltje címet. A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület által 1996-ban alapított, és minden évben kiosztásra kerülő díjra idén is számos értékes és innovatív intézményt nyújtotta be pályázatát.

Az Év Múzeuma címre 2024-ben összesen hét intézmény pályázott, közülük öt a Kis Múzeum, míg kettő a Nagy Múzeum kategóriában készül a megmérettetésre. A pályázatok a korábbi évek gyakorlatát követve érkeztek külső felkérésre és saját kezdeményezésből is. A bíráló bizottság április 10-én megtartott első ülésén határozott arról, hogy mely múzeumok jutnak tovább a második fordulóba, és viselhetik Az Év Múzeuma 2024 Jelöltje címet. A díjazottak kilétére 2024. május 25-én, a már hagyománynak tekinthető formában, a Múzeumok Majálisán derül fény.

A bizottság döntése alapján a jelölt intézmények a következők:

a Nagy Múzeumok kategóriájában:

• a Herman Ottó Múzeum, Miskolc
  • a Laczkó Dezső Múzeum, Veszprém

a Kis Múzeumok kategóriájában:

• a Dr. Jablonkay István Helytörténeti Gyűjtemény, Solymár
  • a Kiskun Múzeum, Kiskunfélegyháza
  • a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum, Kiskőrös
  • a Soproni Múzeum, Sopron

Az elismerést az a muzeális intézmény kaphatja meg, amelyik a felhívásban megjelölt területek közül (1. Megújulás, 2. Gyűjteménymenedzsment, 3. Ismeretátadás, 4. Szolgáltatások, 5. Társadalmi felelősségvállalás) legalább háromban kiemelkedő változást ért el, vagy innovatív megoldásokat honosított meg a megelőző három év során zajló fejlesztései csúcsaként a díj átadását megelőző évben.

Az összefoglalót készítette Kalló Regina, az év múzeuma elismerés önkéntes koordinátora.

Az év múzeuma, díj, felhívás, gyűjtemény, műhely, Pulszky Társaság, téma
2024-03-21 16:00